„Jedná se o velmi rozsáhlé šetření, které se koná v 28 zemích v Evropě. Toto rozsáhlé šetření se zaměřuje na pět hlavních klíčových oblastí týkajících se vstupu na vysoké školy, podmínek přijetí a typu studované školy. Dále jsme sledovali vztah ke škole, životní podmínky, tzn. například způsob bydlení, časovou vytíženost prací a studiem. Další otázky se týkaly zahraničních mobilit a speciální pasáž je věnována studentům se zdravotním znevýhodněním,“ řekl v úvodu své prezentace Jakub Fišer, a zároveň vyjádřil poděkování všem studentům, kteří se šetření zúčastnili.
Jednalo se o šestou vlnu mezinárodního šetření. Toto šetření postojů a životních podmínek vysokoškolských studentů probíhalo v řadě evropských zemí a stejně jako v předchozích vlnách se k němu připojila i Česká republika. Na základě získaných odpovědí bylo možné zjistit aktuální postoje a životní podmínky studentů studujících na vysokých školách v České republice v bakalářských a magisterských studijních programech. Národní šetření probíhalo na jaře 2016 a zapojili se do něj studenti z více než 40 veřejných a soukromých vysokých škol v ČR.
Další zjištění naleznete v závěrečné zprávě, která je k dispozici pod tímto odkazem:http://www.msmt.cz/vzdelavani/vysoke-skolstvi/analyzy