Cílem vznikající platformy je spolupráce nejen na tvorbě edukativních pořadů, ale také například pořádání dílen pro studenty učitelství hudební výchovy nebo hudebních tematických dopolední. Studenti se můžou dále zúčastňovat praktických workshopů zaměřených na kreativní hudební výchovu s důrazem na aktivní poslech, improvizaci a vlastní vytváření hudebních celků.
„Pro mladé lidi, a to nejen pro studenty hudebně výchovných předmětů, je každá taková zkušenost velice přínosná jak ve vztahu k jejich samotnému studiu, tak po ukončení studia při vstupu do pedagogické praxe u konkrétního vyučovacího procesu, což jednak ocení jejich žáci, a také to oživí výuku na školách,“ řekl k této iniciativě náměstek sekce vzdělávání MŠMT Václav Pícl, na nějž navázal ředitel FOK Daniel Sobotka: „Programy pro děti a mládež všech věkových kategorií hrají v činnosti Pražských symfoniků nepominutelnou roli. Na těchto programech se rodí příští generace publika. Aby se účinnost této mise znásobila, považujeme za přirozené podporovat edukaci těch, kteří jednou budou hudební výchovu na školách učit. A co by mohlo být lepší přípravou příštích učitelů hudební výchovy, než zapojení do našich programů. A kde jinde je hledat, než na Pedagogické fakultě. Proto si spolupráce pečetěné právě podepsaným memorandem tolik vážíme,“ uvedl při podpisu Memoranda s děkanem Pedagogické fakulty Univerzity Karlovy Michalem Nedělkou.
V rámci Memoranda vznikl Ateliér hudební edukace, který založil Symfonický orchestr hlavního města Prahy FOK. První projekt Ateliéru nese název Hudebka na dotek a vzniká v součinnosti s Pedagogickou fakultou Univerzity Karlovy. Jedná se o sérii workshopů, kterými povedou lektorky České Orffovy společnosti. Workshopy jsou určeny studentům vysokých škol, kteří studují učitelství hudební výchovy.