Během obhajoby se projednávala témata ekonomického a energetického charakteru a také oblast vzdělávání. Hovořilo se například o regionálním školství, o podpoře žáků ze znevýhodněného socio-ekonomického prostředí, o kvalitě vysokoškolského vzdělávání, o potřebě kvalitních učitelů a o propojování odborného vzdělávání s firmami.
Českou delegaci vedla za MŠMT vrchní ředitelka pro vysoké školství, vědu a výzkum Radka Wildová.
Jednání se zúčastnili také zástupci Výboru pro vyhodnocování hospodaření a rozvoje (Economic and Development Review Committee) OECD, například Francie, Itálie, Izrael, Jižní Korea, Mexiko, Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko, Švýcarsko a další. Hodnotiteli návrhu Hospodářského přehledu byli zástupci Nizozemska a Švédska. Členové Výboru hodnotili aktuální podobu Hospodářského přehledu pozitivně a přidali své postřehy a příklady dobré praxe.
Dokument (Hospodářský přehled ČR) každé dva roky komplexně hodnotí hospodářský vývoj země a detailněji se věnuje vybraným strukturálním problémům ekonomik. OECD se v aktuálním Hospodářském přehledu ČR zaměřuje ve své speciální kapitole na vzdělávání, čímž plynule navazuje na předešlé vydání z roku 2023, které se zabývalo zelenou tranzicí a OECD v něm doporučovala mimo jiné rozšířit nástroje aktivní politiky na trhu práce a upozorňovala na chronický nedostatek pracovních sil, který byl podle ní v ČR hlavní překážkou ekonomického růstu.