Kromě návštěvy materiálového výzkumného reaktoru JHR (Jules Horowitz Reactor), kde byl představen dosavadní pokrok a časový harmonogram dokončení stavby, diskutovali účastníci se zástupci francouzské CEA (Le Commissariat à l’énergie atomique et aux énergies alternatives) o aktuálním stavu realizace „in-kind“ dodávek ČR, a také o plánech na využití materiálového výzkumného reaktoru českou výzkumnou a průmyslovou komunitou po jeho uvedení do provozu.
Infobox:JHR – Jules Horowitz Reactor – je materiálovým výzkumným reaktorem o výkonu 100 MW. Jde o mezinárodní projekt výzkumné infrastruktury se zapojením Belgie, ČR, Finska, Francie, Indie, Izraele, Japonska, Španělska, Švédska, Velké Británie a Evropské komise. JHR umožní testovat materiály za podmínek odpovídajících podmínkám v energetických reaktorech, zrychlit modelovou degradaci materiálů a vyhodnocovat vlastnosti komponent na konci jejich životnosti. JHR bude sloužit k realizaci širokého spektra ozařovacích experimentů zaměřených na studie jaderného paliva, nakládání s jaderným odpadem nebo medicínské aplikace.
Zapojení ČR do výstavby JHR je zabezpečeno prostřednictvím velké výzkumné infrastruktury JHR-CZ, jejímž koordinátorem je Centrum výzkumu Řež s.r.o. Jeho financování zajišťuje Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy. ČR se podílí na vybudování JHR dodávkou jedné z jeho technologických komponent – tzv."horkých komor". Díky této dodávce bude moci ČR během jeho provozní fáze disponovat přístupem k experimentální kapacitě JHR ve výši 3 %.