V návaznosti na pracovní program zveřejněný společným podnikem KDT pro rok 2022 obsahující vyhlášení výzev na podporu projektů v oblastech klíčových digitálních technologií, vestavěných počítačových systémů, mikro-elektroniky, nano-elektroniky a „smart“ systémů (KDT-JU-2022-1-IA-General, KDT-JU-2022-1-IA-Focus-Topic-2, KDT-JU-2022-1-IA-Focus-Topic-3, KDT-JU-2022-2-RIA-General a KDT-JU-2022-2-RIA-Focus-Topic-2), a v návaznosti na navazující jednokolové hodnocení předložených návrhů projektů nezávislým mezinárodním hodnotícím panelem, společný podnik KDT zveřejnil výsledky hodnocení výzev, které jsou k dispozici ke stažení na internetových stránkách:
https://www.kdt-ju.europa.eu/sites/default/files/2022-12/PAB-2022.15-Funding_Call_2022.pdf
Ve výzvách uspělo celkem 6 projektů s českou účastí, jejichž příjemci, kteří splnili národní podmínky způsobilosti k financování stanovené v pracovním programu, budou spolufinancováni ze zdrojů EU i MŠMT. Konkrétně jde o projekty: ALL2GaN, ARCHIMEDES, EECONE, ISOLDE, LoLiPoP IoT a R-PODID.
S ohledem na výše uvedené MŠMT nyní vyzývá české příjemce podpory úspěšných projektů, kteří splnili kritéria nutná pro národní financování, k poskytnutí součinnosti potřebné pro vydání rozhodnutí o poskytnutí institucionální podpory, a to ve formě vyplnění přiložených formulářů.
Je třeba, aby příjemci potřebné dokumenty zaslali MŠMT nejpozději do dne 31. května 2023, a to prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky MŠMT (ID datové schránky: vidaawt). Datovou zprávu prosím nadepište O310 – žádost o poskytnutí podpory KDT-2022.
V případě dotazů či nejasností se můžete obrátit na Mgr. Michala Vávru na e-mailu michal.vavra@msmtcz či telefonních číslech +420 234 812 583 nebo +420 773 793 439.
Níže naleznete potřebné formuláře k vyplnění:
1. Informace o projektu, uznané náklady a finanční zdroje.docx
2. Čestné prohlášení způsobilosti žadatele.doc
3. Souhlas se zpracováním osobních údajů.doc
4b. Struktura oborů OECD (FORD).pdf
KDT (Key Digital Technologies) je institucionalizovaným evropským výzkumným partnerstvím ustaveným podle čl. 187 Smlouvy o fungování EU a implementovaným společným podnikem pro klíčové digitální technologie. Jde o tripartitní partnerství veřejného a soukromého sektoru, jehož členy jsou EU zastoupená Evropskou komisí, účastnické státy a věcně příslušné průmyslové asociace. Jeho cílem je vytvářet dlouhodobé strategické partnerství veřejného výzkumného a podnikového sektoru v oblastech klíčových digitálních technologií, vestavěných počítačových systémů, mikro-elektroniky, nano-elektroniky a „smart“ systémů. Finanční mechanismus KDT je integrální součástí 2. pilíře rámcového programu EU pro výzkum a inovace Horizontu Evropa.