Hlavním bodem programu bylo jednání se zvláštní zpravodajkou OSN pro právo na vzdělání Faridou Shaheed na Radě pro lidská práva, kde delegátky vystoupily s vlastním projevem, ve kterém mimo jiné zdůraznily význam neformálního vzdělání pro řešení aktuálních výzev, jako jsou klimatická změna či digitalizace
Tradiční součástí byly i konzultace se zástupci mezinárodních organizací, zejména s ohledem na témata dle zájmu delegátek (vzdělávání a gender) a priority Stálé mise, tj. lidská práva, humanitární záležitosti a digitalizace.
Delegátky průběžně informovaly o své cestě na sociálních sítích (@unyd_czechia), čímž přibližují práci české diplomacie nejen mladým lidem. Iniciativa se opět setkala s velmi pozitivní odezvou ze strany delegátek, Stálé mise i mezinárodních organizací.
Program je organizován Českou radou dětí a mládeže, Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy České republiky a Ministerstvem zahraničních věcí České republiky a jeho cílem je vytvářet most mezi mladými Čechy a Češkami a Organizací spojených národů. Na jednu stranu zajišťuje reprezentaci české mládeže v této organizaci a na druhou stranu o ní šíří povědomí prostřednictvím aktivit mladých delegátů v České republice.
Mladé delegátky ČR do OSN (zleva: Kristýna a Zuzana) se slovinskou mladou delegátkou Arinou Šmidt