Téma: Bilaterální půdorys spolupráce a návrh projektu
Výběr společných projektů Česká republika – Bavorsko probíhá na standardním bilaterálním půdorysu (tj. neprobíhá na principu „Lead agency“), simultánně v obou státech. Nutnou podmínkou je podání návrhu projektu projektovými partnery na obou stranách (v ČR českým uchazečem poskytovateli MŠMT, v SRN – Bavorsku bavorským partnerem k BTHA). Zaměření, všechny relevantní termíny a finanční alokace výběru jsou shodné; je nicméně potřeba dodržet další specifické požadavky a procedury na každé straně. Projekty budou navrženy k podpoře společnou smíšenou komisí po ukončení národních evaluací.
Veřejná soutěž ve výzkumu, vývoji a inovacích LUABA22 je realizací výběru na české straně. Přestože se tedy očekává plná shoda na záměru projektu, cílech projektu i na fungování spolupráce se zahraničním partnerem (a všechny tyto skutečnosti budou popsány v projektu); návrh projektu v LUABA22 popisuje podrobně českou část projektu, tj. členy týmu na české straně, jakož i návrh nákladů české části týmu. Není proto očekávána doslovná shoda celého projektu se simultánním podáním společného projektu na straně zahraničního partnera.
Téma: Dokument o spolupráci se zahraničním partnerem (Letter of Intent)
MŠMT pro veřejnou soutěž LUABA22 nepředkládá vzor přílohy 7C. Dokument o spolupráci se zahraničním partnerem (pro LUABA22: Letter of Intent), tato příloha může být provedena, podle interních zvyklostí a záměrů partnerů.
Od dokumentu se nicméně jednoznačně očekává zapojení/vyjasnění následujících bodů –
1. Identifikace
a) Identifikace projektu (společný název);
b) Identifikace uchazeče v ČR (název uchazeče; řešitel v ČR);
c) Identifikace partnera v Bavorsku (název organizace partnera; řešitel v Bavorsku);
2. Věcné aspekty společného projektu z pohledu zahraničního partnera v Bavorsku
a) zřejmý souhlas s účastí zahraničního partnera Bavorsku na projektu;
b) podrobné vymezení role zahraničního partnera Bavorsku v projektu a úkoly, které bude partner v rámci projektu provádět;
c) popsané přínosy spolupráce pro zahraničního partnera plynoucí ze společného projektu;
d) jak bude financována účast partnera v Bavorsku na projektu (předpokládá se závazek účasti ve výzvě Česko – Bavorsko 2022–2024 vyhlášené BTHA, popř. i vyjasnění ostatních zdrojů).
3. Podpisy
a) podpis řešitele partnera v Bavorsku
b) podpis zástupce partnera v Bavorsku oprávněného jednat za organizaci
MŠMT doplňuje, že v případě LUABA22 bude tento dokument proveden v anglickém jazyce.
Potvrzený dokument bude nahrán do Návrhu projektu v systému ISIX, a sice do Kap. 7C.
Téma: Návrh projektu v systému ISIX, Kap. 5A Náklady projektu
MŠMT upozorňuje uchazeče, že v souladu se zadávací dokumentací LUABA22 jsou všechny částky zadávány v celých Kč (tj. nikoliv v tisících).
Téma: Systém ISIX – registrace uživatele
K registraci uživatele systému ISIX NENÍ prováděna předchozí institucionální registrace. Budoucí uživatel provede registraci způsobem udaným ZD, či dále vysvětleným v METODICE či přímo v systému ISIX; následně může založit projekt v probíhající veřejné soutěží ve výzkumu, vývoji a inovacích a vkládat do něj data.
Doplňujeme, že úspěšné podání projektu BEZ PODPISU (a tedy bez vědomí) statutárního orgánu je systémově vyloučené.
Číselné označení za názvem žadatele (např. „Výzkumná organizace#3) u konkrétního uživatele ISIX je výhradně technickým opatřením systému ISIX, na uživatele nemá žádný vliv a není žádným způsobem promítáno do probíhající LUABA22)