Téma: Jak to je s financováním u zahraničního partnera. Je vyhlášena výzva na USA straně?
V USA neexistuje centrální zdroj financování česko-americké spolupráce. USA partner si musí zajistit financování americké části spolupráce na projektu buď z prostředků:
- vlastní instituce
- příslušné grantové agentury
http://www.nsf.gov/, http://www.nih.gov/,
http://www.grants.gov/web/grants/applicants/applicant-resources/agencies-providing-grants.html
- nebo z prostředků soukromých agentur/jiných zdrojů.
Téma: Který termín řešení projektu mohu nejdříve (jako datum zahájení projektu) /nejpozději (jako datum ukončení projektu) uvést do návrhu projektu?
Nejdříve možným termínem zahájení projektu je 1. 3. 2025 / nejzazším datem ukončení 31. 12. 2028, přičemž podpořeny budou víceleté projekty v délce trvání 3–4 roky.
Téma: V případě, že bude projekt vybrán k podpoře, kdy obdržíme finance?
Po vyhlášení výsledků bude do 60 dnů s úspěšnými uchazeči podepsána smlouva o poskytnutí podpory. Do 60 dnů od nabytí účinnosti smlouvy o poskytnutí podpory začne poskytovatel poskytovat podporu.
Téma: Je doporučená finanční částka, o kterou projekt může žádat?
Ne. Poskytovatel nestanovil minimální ani maximální výši podpory. Požadovaná částka musí plně korespondovat s rozsahem činností v navrženém projektu a představovat pouze způsobilé náklady projektu.
Téma: Návrh projektu v systému ISIX, Kap. 5A Náklady projektu
MŠMT upozorňuje uchazeče, že v souladu se zadávací dokumentací LUAUS25 jsou všechny částky zadávány v celých Kč (tj. nikoliv v tisících).
Téma Je nutné dokládat kopii dokladů prokazující oprávnění k činnosti podle zvláštních právních předpisů např. zákona č. 246/1992 Sb., na ochranu zvířat proti týrání, při podání návrhu projektu?
V případě, kdy se řešení projektu dotýká např. etických otázek, jako je výzkum na lidských embryonálních kmenových buňkách nebo se provádí výzkum na zvířatech popřípadě se při výzkumu používají kontrolované látky atd., přiloží uchazeč příslušná oprávnění. V oprávněných případech při nedodržení této podmínky může být projekt vyřazen z veřejné soutěže.
Téma: Systém ISIX – registrace uživatele
K registraci uživatele systému ISIX NENÍ prováděna předchozí institucionální registrace. Budoucí uživatel provede registraci způsobem udaným ZD, či dále vysvětleným v METODICE či přímo v systému ISIX; následně může založit projekt v probíhající veřejné soutěží ve výzkumu, vývoji a inovacích a vkládat do něj data.
Doplňujeme, že úspěšné podání projektu BEZ PODPISU (a tedy bez vědomí) statutárního orgánu je systémově vyloučené.
Číselné označení za názvem žadatele (např. „Výzkumná organizace#3) u konkrétního uživatele ISIX je výhradně technickým opatřením systému ISIX, na uživatele nemá žádný vliv a není žádným způsobem promítáno do probíhající LUAUS25)
NOVINKY K PODPROGRAMU INTER-ACTION LUAUS25
Aktuální změny ve veřejné soutěži Česká republika-Spojené státy americké – LUAUS25
- Uchazeč může do veřejné soutěže přihlásit více návrhů projektu za předpokladu, že nepůjde o projekty tematicky shodné (posoudí odborné hodnocení). Konkrétní osoba smí figurovat jako řešitel[i] pouze v jednom návrhu projektu ve veřejné soutěži LUAUS25[ii].
- Drobná úprava v bodovém hodnocení návrhu projektu
- Další účastník projektu (CZ): přípustný (a to maximálně 1)
- V žádosti ISIX nově rozšířená kapitola 6A.
- Další projekty řešitele – běžící (podané do jakékoliv programu v ČR) (Uveďte VŠECHNY běžící projekty podpořené jakýmkoliv poskytovatelem v ČR, kde je osoba navržená jako řešitel ve shodné roli (tj. řešitele) (ve tvaru: Kód projektu, IS VaVaI – CEP, název projektu)
- Další projekty řešitele – podané (podané do jakékoliv veřejné soutěže ve VaVaI poskytovatele v ČR) Všechny projekty aktuálně (k datu ukončení podávání návrhů) podané do všech běžících veřejných soutěží v programech v ČR, kde je osoba navržená jako řešitel ve shodné roli (řešitel) (ve tvaru: program či skupina grantových projektů; název projektu)
- Komentář – vymezení se vůči uvedeným projektům (V případě jakýchkoliv potenciálních tematických průsečíků, návazností (atp.), návrhu projektu s výše uvedenými projekty využijte tento prostor k vymezení se vůči projektům v podrobném komentáři.)
[i] Řešitel je fyzickou osobou zodpovědnou uchazeči za odbornou úroveň projektu podle § 9 odst. 1 písm. e) zákona č. 130/2002 Sb., tj. je vedoucím řešitelského týmu. Pokud projekt přizval k řešení dalšího účastníka projektu, je pro fyzickou osobu zodpovědnou dalšímu účastníkovi projektu za odbornou úroveň projektu užito v souladu s IS VaVaI pojmu „další řešitel“. Uchazeč ve veřejné soutěži je povinen řešitele (popř. i dalšího řešitele; je-li přizván další účastník projektu) jmenovitě identifikovat.
[ii] Bude-li ve veřejné soutěží LUAUS25 podáno více návrhů projektu, v nichž je jako řešitel označena stejná osoba, bude hodnocení postoupen ten návrh projektu, který byl MŠMT podán jako první. Všechny ostatní návrhy projektu budou z veřejné soutěže LUAUS25 vyřazeny.