Obsah jednání byl velice pestrý, velkou relevanci má v současné době revize Akčního plánu EUSDR. V závislosti na situaci na národní úrovni členských států EU je ambicí implementovat neboli jinými slovy reagovat na inovace v oblasti vědy v souladu s tržním prostředím a přispět tak k propojenosti v regionu. V oblasti P7 se revize prioritně dotýká kapitoly „Building Prosperity in the Danube Region“.
Tradičně se část jednání orientovala na probíhající projekty a z nich vyplývající budoucí spolupráci (jmenovitě: „DREAM“, „ResInfra@DR“, „Danube:Future“). Součástí tohoto bloku jednání byla i stručná informace o návrzích projektů, a to zejména:
-
„Single data infrastucture for RDI ecosystem";
-
„Smart, healthy and inclusive gamification“, jehož smyslem je zlepšení kvality života handicapovaných lidí prostřednictvím S.T.ART.
Multilaterální dohody „Multilateral Scientific and Technological Cooperation in the Danube Region“ se účastní země Rakousko, ČR, Srbsko a Slovensko a potenciální země: Chorvatsko, Francie, Maďarsko, Itálie, Polsko, Slovinsko. V iniciativě „COST Connect event“, „Multilateral call in the Danube Region“, je vybrané výzkumné téma:„Energy/Energy Infrastucture“, výhledově se navrhuje řešit u této iniciativy problematiku spojenou se zemědělstvím.
V další části jednání se diskutovalo o „Strategii kapitalizace“, návazných výzkumných iniciativách („Baden-Wuerttemberg Cooperation Programme for Future Oriented Science and Education“, „Water Quality - Activities and plans“, „Euro Science Open Forum“, „ENRICH - Danube Region, Eastern Partnership Countries, Central Asia, ASEAN, Japan, Brazil, USA“) a o spolupráci se strategickým fórem pro mezinárodní spolupráci. V neposlední řadě zástupce z Ukrajiny informoval členy o platformě v oblasti vědy na Ukrajině a zapojení univerzit a výzkumných institucí.
Všechny prezentace jsou dostupné na stránkách Danube Knowledge Society.
Relevantní informace v oblasti výzkumu v rámci skupiny P7 jsou dostupné pod odkazem zde.